Tichnun 4 all

. כי זה מטיסה מטוס?

האם תהית אי פעם כי זה מטיסה מטוס, להיות אלה פלאי הטכנולוגיה עשויה לטוס בביטחון כי חברות התעופה מציעות לנו היום? בעיקרון הטיסה בשל השילוב של ארבעת כוחות בסיסיים, עיין במאמר זה. השתמשנו את הקודם המילה הבסיסית, מאז יש עוד כוחות אשר מפעילים את הפעולה שלהם על כלי טיס, אך רק נעצור הכוחות המרכזיים שכל תלמיד צריך לדעת על טופס הקדמוני. כוחות אלה הם הבאים: כוח הכבידה, התנגדות, מעלית, דחף. השניים הראשונים, כוח משיכה, גרירה, יש לקזז על ידי ההשפעה של השתיים האחרונות, הרמה ואת דחף, ובכך אפשר את ההבדל בין המטוסים הללו יכול לעוף, שהופך את עלייתו של המטוס כאשר המעלית מתגבר על כוח המשיכה ועולה מראש של זה כאשר דחף את ההתנגדות הנגרמת על ידי כוח האינרציה. כעת נראה כל אחד כוחות אלה ביתר פירוט. לאחרונה מצאתי אצל פרופ ליאור רוקח אוזן קשבת . הרם כפי שראינו לעיל פרופיל אווירודינמי נקרא גם L עבור ראשי התיבות שלה בשפה האנגלית של המילה מעלית הוא הכוח המופעל על הכתובת למטה כלפי מעלה כוח המופעל בניצב הרוח היחסית, מוטת כנפיים של המטוס. הבמה הזאת מושפע מגורמים שונים כגון צורת הכנפיים, משטחים אלה, הרוח היחסית, הצפיפות של אוויר אשר הוא יעוף, זווית התקפה.

הכנפיים מאפשרות דרך שלו ההבדל בלחץ עקב קצב שונה של הרוח על פני אלה בזכות צורתו מעוגלת. ניתן לומר כי ככל העקמומיות של הכנפיים ישיגו הבדל גדול של רוח, ולכן הלחץ, למרות עלינו תיקונים מסוימים בהצהרה זו, לא רק עם הכנף העליונה מעוקל, שטוח או קעורה מתחתיו אפשרית להתרומם, מאז זה יכול להתבצע עם באופן סימטרי. כיום רובם המכריע של הכנפיים יש של עקמומיות, חוסר תמיכה מתמשכת ההמראה והנחיתה הן נפתר על ידי הפעולה של המשק, אשר מאפשרים להשגת קיבולת מיסב אחד גדל במהלך השלבים האלה של הטיסה. בוגרים משטחי הכנפיים טובה המעלית למרות ראוי להזכיר גם כי ms גדולות הן שהכנפיים יגדל גם התנגדות. גורם נוסף המשפיע אייתה צפיפות האוויר, צפיפות גבוהה יותר טובה את פרופיל אווירודינמי. המעלית הוא המועדף גם על ידי ממהירות הרוח כי יותר ממהירות סטי על הפרופיל יהיה גם להגדיל את יכולת השפעה. כאשר ישנו עודף, הגדלת זווית התקיפה טובה את פרופיל אווירודינמי, אבל זה יש לקחת בחשבון כי אם זווית התקיפה הוא יותר מדי אגרסיבי.

היא יכולה לגרום. את כלי הטיס הזה נכנס הפסד. כך אנו רואים כי ישנם גורמים שונים המשפיעים על יכולת השפעה, בעוד חלק מהם יכול להיות מושפע על ידי פעולה ישירה של הנהג, כמו מן הלחץ האטמוספרי, אחרים אם הם לשליטה, כמו המהירות ואת זווית התקפה. רכיבים אחרים כגון פני השטח של הכנפיים יותר ממבט ראשון לא יהיו infludos על ידי הטייס s באמת, כי זה אלמנטים לשנות את מאפייני במהלך הטיסה, כמו מדפים, לוחות. כוח הכבידה הכיוון שלו הוא בניצב אל פני השטח של כדור הארץ. נגרם על-ידי הפעולה הכבידה זה ידחוף כל אובייקט על האדמה. המטוס יש עומס המשקל המרבי שיש לכבדו כבר אבל כוח המשיכה יהיה מתיחת פנים גדול מדי זה מאפשר את העיצוב של המטוס. כאשר אנו מדברים על כוח המשיכה שעלינו לשקול כי כוח הכבידה למעשה היא מרוכזת בנקודה אחת, בשם מרכז הכובד. ההתנגדות יכולה להיות התנגדות מוגדר ככוח המופעל בכיוון המנוגד לכיוון זה המטוס. כמו התנגדות זו היא תמיד conraria לנתיב בעל המטוס, מתנהג באותו כיוון ברוח היחסי. לדחוף את הדחף של המטוס הזזת מטוסים בקריירה שלו על-ידי הזזת האוויר במהירויות גדול יותר באותו המטוס. דחף זה נוצר על ידי מנועי מטוסים, או על ידי הרוטציה של hlices או גזים של פליטה נשרף בתוך הכורים. גורם זה מושפע ישירות על-ידי הכוח של המנוע, את אוקטן הדלק בין היתר, והוא נמדד קילו או קילו במטוסים מופעל על ידי כורים ו קורות חיים במקומות אחרים.

Info & Utils

Published in יום ראשון, יוני 12th, 2016, at 13:59, and filed under כללי.

Tags:

Do it youself: Digg it!Save on del.icio.usMake a trackback.

Previous text: .

Next text: .

Comments are closed.

Tichnun 4 all © 2016. Theme Squared created by Rodrigo Ghedin.